منو

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

اولین کنگره کشوری شبکه ملی تحقیقات سرطان برگزار میشود

دکتر کاظم زنده دل دبیر علمی نخستین کنگره کشوری شبکه ملی تحقیقات سرطان ضمن ارائه اطلاعاتی در مورد کنگره گفت: در سالهای اخیر مراکز تحقیقاتی متعددی در حوزه تحقیقات سرطان در بیشتر استانهای کشور تشکیل شده است که با استفاده از منابع داخلی دانشگاهها و وزارت بهداشت اقدام به اجرای تحقیقات سرطان  علوم پایه، اپیدمیولوژی و بالینی در زمینه های مختلف پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان­ها  می­کنند. در پی توجه ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به موضوعات: بیوبانکها، ثبت سرطان،‌ کوهورت های متعدد مرتبط با بیماریهای غیرواگیر و همچنین گرانتهای تحقیقاتی، این نوع تحقیقات توسعه کمی و کیفی پیدا کرده است.

این عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: لازم است بین مراکز مختلف بستری برای تبادل نظر و همکاری مناسب در مورد برنامه ها ایجاد شود و لزوم فعالیت شبکه­های تحقیقاتی بیش از گذشته احساس می­شود. برگزاری کارگاهها و سمینار سالانه کشوری با مشارکت تمام مراکز تحقیقاتی می تواند قدمی برای توسعه همکاری ها باشد. به همین منظور شبکه ملی تحقیقات سرطان تصمیم به برگزاری کنگره ملی تحقیقات سرطان گرفته است تا با همکاری مراکز عضو اهداف فوق حاصل شود.

وی همچنین اضافه کرد که در این کنفرانس دانشجویان و اساتید مختلف به ارایه نتایج تحقیقات خود خواهند پرداخت و پروژه های مختلف از قبیل ثبت سرطان و کوهورتهای جاری را معرفی کرده و بستر اجرای تحقیقات سرطان توسعه پیدا خواهد کرد. ضمنا این کنگره می تواند محل شناخت و شروع همکاری محققین ایرانی مقیم خارج از کشور با محققین داخلی نیز باشد.

این متخصص اپیدمیولوژی سرطان گفت : وب سایت اختصاصی برای ارائه اطلاعات کنگره و نیز ارسال خلاصه مقالات و همچنین ثبت نام در کنگره طراحی شده که کلیه پژوهشگران، متخصصین و دانشجویان میتوانند از این طریق در کنگره شرکت نمایند.

وبسایت کنگره : http://cms.cancernetwork.ir/

شبکه ی ملی تحقیقات سرطان

نشانی : تهران - انتهای بلوار کشاورز - مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) - انستیتو کانسر - ساختمان شتاب دهنده - طبقه ی سوم
 تلفن تماس : ۶۶۵۸۱۶۳۸ - ۶۱۱۹۲۵۰۱ داخلی(۱۱۱)
 فکس : ۶۶۵۸۱۶۳۸ داخلی(۱۰۲)
 ایمیل : CRNIRAN@Gmail.com